Wyszukiwarka

Menu nawigacyjne

Opony gravelowe

17.12.2022

Dzisiejszy temat na naszym blogu to temat jak najbardziej na czasie, czyli  - Opony Gravelowe. Będziemy starać się pomóc Wam w tym artykule jak dobrać model opony do terenu na jakim najczęściej przemierzacie kilometry oraz temat tabu czyli Tubeless Ready czy tradycyjna opona drutowa.

Popularność rowerów gravelowych ciągle wzrasta, a co za tym idzie coraz więcej produktów można zakupić stworzonych pod tą nową dyscyplinę kolarską (w 2022 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata na rowerach typu GRAVEL we Włoszech). Wojna zbrojeń ciągle trwa, aby każdy rower był wyposażony m.in. w odpowiednie opony, które sprostają umiejętnościom użytkownika oraz dodadzą blask w naszym wymarzonym GRAVELU. Dlatego również właściciele dwóch kółek często wybierają opony TAN WALL, czyli po prostu z designerskim beżowym bokiem.  W większości przypadków kolorystycznych roweru opona z beżowym bokiem dodaje „tego czegoś”, lecz nie brakuje konsumentów, którzy wybierają tradycyjne w pełni czarne wersje opon.

W naszym sklepie posiadamy bardzo duży wybór zarówno dętek, jak i opon. Sprawdź naszą pełną ofertę ogumienia Hutchinson.

Wersja drutowa czy TUBELESS?
To dość skomplikowany temat z różnych względów. Jeżeli wybierasz się na rower sporadycznie lub raz czy dwa razy w tygodniu to wersja Tubeless Ready może stać się dla Ciebie uciążliwa, ponieważ mleczko uszczelniające spływa na dół opony i nie uszczelnia opony tak jak powinno i powietrze powoli uchodzi. Użytkownicy systemu Tubeless Ready nie mogą za to narzekać na lepszą przyczepność w terenie, a to za sprawą możliwości zastosowania niższego ciśnienia w oponie bez stresu o to, że przy niskim ciśnieniu „dobijemy” oponę do obręczy i przebijemy dętkę. Niskie ciśnienie sprawia, że opory toczenia się zwiększają, lecz przy bardziej agresywnej jeździe lepiej wybrać lepszą  przyczepność od wyższych oporów toczenia.

Jeżeli natomiast jesteś zwolennikiem spokojnej rekreacyjnej jazdy śmiało możesz wybrać oponę z wersją drutową pod dętkę. Nie sprawi to, że Twój rower będzie gorzej wyglądał, ponieważ wersja Tubeless Ready czy drutowa z wierzchu nie różni się praktycznie niczym, a na pewno dzięki wersji podstawowej opony sporo zaoszczędzisz. Możesz również dostosowywać ciśnienie do terenu w jakim jesteś, ale mniejsze ciśnienie w terenie może doprowadzić do szybkiego przebicia dętki, poprzez dobicie dętki do obręczy.

Dziś przedstawimy Wam opony marki Hutchinson, wymienimy ich modele, w jakich występują wersjach oraz opiszemy ich najważniejsze cechy tak, aby prościej było wybrać dany model, który jest stworzony właśnie dla Ciebie.

 1. Hutchinson OVERIDE. Zastosowanie - teren: szosa, szuter oraz ścieżki rowerowe. Opis bieżnika: profil pół poślizgowy sprzyjający wydajności i komforcie. Dostępne rozmiary, technologie oraz wersje kolorystyczne:
  • 700 x 35 [35-622] – wersja drutowa, kolor: czarny (kup teraz)
  • 700 x 38 [38-622] – wersja drutowa, kolor: czarny (kup teraz)
  • 700 x 38 [38-622] – wersja drutowa, kolor: czarno-beżowy (kup teraz)
  • 700 x 38 [38-622] – wersja Tubelles Ready, kolor: czarny (kup teraz)
  • 700 x 38 [38-622] – wersja Tubelles Ready, kolor: czarno-beżowy (kup teraz)
 2. Hutchinson TOUAREG. Zastosowanie - teren: szuter, ścieżki rowerowe oraz zróżnicowany teren. Opis bieżnika: dzięki szeroko rozłożonemu bieżnikowi opona zapewnia ochronę i przyczepność w nierównym terenie. Dostępne rozmiary, technologie oraz wersje kolorystyczne:
  • 700 x 40 [40-622] – wersja drutowa, kolor: czarny (kup teraz)
  • 700 x 40 [40-622] – wersja drutowa, kolor: czarno-beżowy (kup teraz)
  • 700 x 40 [40-622] – wersja Tubelles Ready, kolor: czarny (kup teraz)
  • 700 x 40 [40-622] – wersja Tubelles Ready, kolor: czarno-beżowy (kup teraz)
 3. Hutchinson TUNDRA. Zastosowanie - teren: zróżnicowany, ciężki, mokry teren. Opis bieżnika: bieżnik tego modelu jest stworzony dla najbardziej wymagających użytkowników, dzięki wysokiemu bieżnikowi rodem z MTB sprawi każdemu wiele radości z użytkowania w najcięższym terenie. Dostępne rozmiary, technologie oraz wersje kolorystyczne:
  • 700 x 40 [40-622] – wersja Tubelles Ready, kolor: czarno-beżowy (kup teraz)