Wyszukiwarka

Menu nawigacyjne

Narzędzia rowerowe

09.11.2022

Narzędzia Nexelo i Nexelo Supreme

Jak lubisz majsterkować przy swoim rowerze, to ten temat jest dla Ciebie. Nie każdy potrafi naprawić swój rower w pełni, ale każdy potrafi sprawdzić lub wymienić podstawowe części w swoim rowerze oraz nasmarować napęd.

Każdy powinien dbać o swój jednoślad. Głównym powodem dbania o swój sprzęt jest fakt, że dzięki temu żywotność naszego roweru znacząco wzrasta. Jeżeli będziesz odpowiednio często myć rower wraz z napędem oraz po osuszeniu roweru smarować łańcuch, to Twój rower będzie dłuższy czas działać prawidłowo. Warto sprawdzać zużycie łańcucha, jeżeli Twój łańcuch będzie wyciągnięty w 75% to już warto go wymienić, dzięki temu zużycie kasety i korby znacznie się zminimalizuje, posłuży ci do tego przymiar łańcucha. Jeżeli zużyje się już twój napęd całkowicie to do jego wymiany będzie ci potrzebny klucz do kaset wraz z batem, ściągasz korby lub klucz do systemu hollowtech II, klucz do wykręcania wkładu suportu oraz rozpinacz łańcucha lub rozpinacz do spinek łańcucha. Warto jest również zainwestować w klucz dynamometryczny dzięki, któremu dokręcenie śrub np. we wsporniku siodła czy wsporniku kierownicy itp. nie ulegnie uszkodzeniu ponieważ np. w tych miejscach śruby mają określaną siłę w Nm z jaką maksymalnie może je dokręcić. U prawdziwego rowerzysty nie powinno również zabraknąć klucza wielofunkcyjnego, który ma m.in. spinacz łańcucha, imbus 4, 5, 6 mm czy śrubokręt krzyżakowy, dzięki temu w momencie kiedy np. zerwiesz łańcuch podczas jazdy to klucz pomoże Ci go spiąć i pojedziesz dalej.

Wszystkie Narzędzia Nexelo i Nexelo Supreme. Zarówno w tańszych wersjach jak i bardziej zaawansowanych pod marką NEXELO SUPREME.