Wyszukiwarka

Menu nawigacyjne

Powrót znanej czeskiej marki ogumienia rowerowego RUBENA

28.03.2023

Mitas Rubena

Znana od wielu lat czeska fabryka znajdująca się w Náhodzie, produkująca ogumienie rowerowe, zmieniła właściciela. W wyniku tego nastąpiło zastąpienie dotychczasowej marki Mitas, pod którą oferowała swoje produkty, marką o pierwotnej czeskiej nazwie własnej - Rubena. Od tej pory, najbardziej znane i polecane modele opon rowerowych Mitas, między innymi: Ocelot, Flash, Gripper czy Scylla, jak również dętki Mitas, będą występowały pod logiem Rubena i pod tymże symbolem firma będzie je dostarczać na cały świat. W ofercie producenta znajdują się również opony do wózków inwalidzkich oraz wózków dziecięcych.

Nowy styl wizualny i logo zostały odświeżone z zachowaniem maksymalnego podobieństwa do oryginalnego znaku rozpoznawczego. Przy tej okazji warto wspomnieć o początkach istnienia Firmy. Tradycja przemysłu gumowego Rubeny sięga 1908 roku. Historycznie Rubena produkowała pod markami Kudrnáč, Barum i Mitas. Oficjalnie pierwsza czechosłowacka opona rowerowa została wyprodukowana w 1928 roku w Náchodzie.  Od tego czasu Firma Rubena każdego roku dostarcza swoje produkty na cały świat. Roczny wolumen produkcji przekracza miliony opon i dętek. Asortyment produktów Rubena Tyres obejmuje opony rowerowe do rowerów MTB, Road, Gravel, City i Trekking, w tym opony do rowerów elektrycznych.

Pełna oferta dętek oraz opon z wieloma bieżnikami i rozmiarami do wyboru jest dostępna w naszym sklepie na https://www.atelo.pl/