Wyszukiwarka

Kierunek Słoneczna Polana – Szczawno-Zdrój

05.05.2022

DSCF3076.jpg [327.91 KB]

W ten ciepły majowy dzień postanowiliśmy odkryć przed Wami miejsce, wciąż zapewne dla wielu osób nieznane, a doskonale nadające się do aktywnego wypoczynku, sprawdzenia własnych umiejętności, czy jak w naszym przypadku przetestowania dwóch kółek.

Słoneczna Polana, bo tak się nazywa, usytuowana jest w Szczawnie-Zdroju, położonym w malowniczych Górach Wałbrzyskich, leżących na Dolnym Śląsku.

Słoneczna Polana zachęca do odwiedzin nie tylko świetną lokalizacją i pięknymi widokami, ale również dobrze zaplanowaną infrastrukturą. Do dyspozycji najmłodszych przeznaczono rozbudowany plac zabaw, w którego sąsiedztwie ulokowano zaplecze gastronomiczne. Ciekawe trasy, odpowiednie również do spacerów, spora ilość miejsc, w których można usiąść i odpocząć, relaksując się pięknem natury. To wszystko zagwarantuje dobrze spędzony czas zarówno dla miłośników rowerów, jak i ich rodzin.

W górnej części Słonecznej Polany umiejscowiony jest jeden z najlepszych w Europie stałych torów kolarskich, przeznaczony do uprawiania odmiany kolarstwa górskiego zwanej 4 Cross. Na torze w Szczawnie-Zdroju organizowane są cyklicznie zawody kolarskie różnej rangi, m.in. w 2004 odbyły się tutaj Mistrzostwa Europy 4 Cross.

Nic więc dziwnego, że gdy tylko nadarzyła się okazja, wybraliśmy się tam w celu przetestowania naszych produktów, w tym najnowszych napędów marki S-Ride.

Korzystając ze wspaniałych tras oraz malowniczego ukształtowania terenu, nie tylko mogliśmy wzbogacić nasze portfolio o dodatkowe zdjęcia, ale mieliśmy też wspaniałą okazję do testowania naszych produktów, poddając je najcięższym próbom.

Wybraliśmy w tym celu sekwencje toru do 4 Cross oraz trasę do innej odmiany kolarstwa górskiego – XC, znajdującej się po przeciwległej stronie toru – w Lesie.

Rower UNITED, na którym tego dnia testowaliśmy produkty, wyposażony był w opony naszej Marki własnej – TRC, model DRYJACK 27.5 x 2.125 – V5190.TRC. Ogumienie bezproblemowo zdało egzamin w trakcie testów zarówno po trasie toru do 4cross, jak i trasie do XC.

Szybkie zjazdy po torze, rozgrzały nasz rower do tego stopnia, że dla ochłody postanowiliśmy pokonać również pobliski strumień.

Dobrze też było zabrać ze sobą klucz wielofunkcyjny typu „scyzoryk” – nigdy nie wiadomo co może się w zdarzyć w terenie i w naszym przypadku też pomógł nam przy dokręcaniu kilku elementów.

Z pewnością jest to miejsce, które każdy miłośnik tej odmiany kolarstwa górskiego powinien odwiedzić i zaznaczyć na swojej mapie przygód. Wszyscy chcemy czerpać przyjemność z jazdy i cieszyć się miłymi chwilami, dlatego pamiętajcie o bezpieczeństwie. Doskonałym wyborem okażą się tu kaski marki Nexelo.